Atletiko Madrid je zabeležio izuzetno važnu pobedu na gostovanju Elčeu, rezultatom 1:0, u okviru 34. kola španskog prvenstva.

Gol za pobedu je delo Marka Ljorentea, koji je u 23. minutu nakon asistencije Janika Karaska doneo pobedu svom timu.

Ipak, sve je moglo lako da se završi drugačije i da ekipa iz Madrida nastavi niz mečeva bez pobede, pošto su domaći izborili penal u drugom minutu sudijske nadoknade.

Fidel je uzep loptu i šutirao, ali je Oblak imao sreće jer je lopta pogodila stativu.

Atletiko je bio bolji rival u prvom delu meča, dok je Elče svoje najbolje šanse propustio u nastavku. P

Tim Dijega Simeonea je stigao do veoma važne pobede u trci za titulu i sada ima pet bodova više od dva najveća rivala, Reala i Barselone, uz meč više.

Elčeu predstoji borba za opstanak. Trenutno su 18. sa 30 bodova, baš koliko ima i Valjadolid, prvi iznad crte.