Fudbaleri Granade pobedili su Barselonu sa 2:1 četvrtak uveče u gostima, u zaostalom meču 33. kola španske LaLige.

Barselona je ovim neočekivanim porazom umanjila sebi šanse u šampionskoj trci sa Atletiko Madridom koji je izbegao „metak“ ni kriv ni dužan.

Tim sa Kamp Noua je mogao da ode na prvo mesto da je pobedio Granadu, a ovako su „jorgandžije“ sačuvale čelo tabele sa 73 boda.

Povela je Barselona u 23. minutu golom Lionela Mesija, da bi Granada izjednačila preko Darvina Mačisa u 63. minutu.

Mesi je iskoristio sjajnu piruetu i asistenciju svog saigrača Antoana Grizmana, dok je Mačis dočekao grešku odbrane rivala da bi poravnao na 1:1.

Pobedu Granadi doneo je Horhe Molina golom u 79. minutu.

Granada je zabeležila 13. pobedu u prvenstvu i sa 45 poena zauzima osmu poziciju, dok je Barselona sa 71 bodom na deobi drugog mesta sa Real Madridom.

U narednom kolu, Granada će dočekati Kadiz, dok će Barselona gostovati Valensiji. Trka u šampionatu Španije je daleko od gotove.

Četiri ekipe se aktivno bore za titulu, a do kraja ima još pet kola. U jednom od njih Barselona će igrati baš protiv Atletika, pa se lako može desiti da ovaj susret odluči pobednika na kraju.