Ćavi kao trener Barselone, Foto: EPA-EFE/Toni Albir

Fudbaleri Barselone pobedili su Espanjol u meču 14. kola španske Primere sa 1:0 na stadionu Kamp Nou.

Ovaj meč je privukao veliku pažnju katalonske javnosti jer je bio debitantski za legendu kluba sa Kamp Noua, Ćavija Ernandeza.

Ernandez je preuzeo Barselonu posle otpuštanja Ronalda Kumana i upisao je prva tri boda kao šef stručnog štaba.

Za „minimalac“ Barse pobrinuo se Memfis Depaj, koji je u 48. minutu realizovao penal.

Tokom prvog poluvremena su mreže oba tima mirovale, mada je Serhio Buskets u 31. minutu imao šansu da postigne vodeći gol „Blaugrane“.

Dijego Lopez mu je odbranio i gradski rival Ćavijevog tima je odoleo.

Barseloni je posle 65 minuta igra poništen gol zbog ofsajda Frenkija de Jonga, a od 70. do 74. minuta su oba tima propustila po jednu priliku.

Za Barselonu je pored gola pucao Abdesamad Ezalzuli, a za Espanjol Raul de Tomas. Isti igrač je pogodio stativu iz slobodnog udarca u 82. minutu i to je bila jedna od najzrelijih šansi Espanjola.

Do kraja nije manjkalo uzbuđenja, ali je rezultat ostao isti, pa Barselona sada sa 20 bodova zauzima šesto mesto španskog prvenstva, dok je Espanjol na 11. mestu sa 17 bodova.

U narednom kolu, Barselona će gostovati Viljarealu, dok će Espanjol dočekati Real Sosijedad.