Fudbaleri Lidsa probili su se na treće mesto tabele Premijer lige Engleske pošto su kao gosti pobedili Aston Vilu sa 3:0 (0:0).

Tim iz Birmingema je do ovog kola delovao zaista odlično, Aston Vila je imala maksimalan učinak od četiri pobede u isto toliko mečeva, ali ovog puta su se opekli.

Lids, koji sa klupe predvodi Marselo Bijelsa, odigrao je odlično, naročito u drugom poluvremenu i tako stigao do treće pobede u povratničkoj sezoni u Premijer ligi.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo toga za priču, svega po jedna prilika na obe strane, ali je zato nastavak obeležio sjajni napadač Lidsa, Patrik Bamford.

On je u rasponu od 19 minuta postigao het-trik koji će se pamtiti.

Prvo je u 55. minutu odlično reagovao na „otpadak“, odbijenu loptu od strane golmana Martinesa sproveo je u mrežu.

U 67. minutu, Bamford je na asosienciju Kliha prigvalio loptu na kapici kaznenog prostora, okrenuo se i sjajnim udarcem pogodio levi gornji ugao gola Aston Vile – 0:2.

Možda je još lepši bio taj treći gol, kada je  okružen četvoricom defanzivaca domaćina, našao put do mreže, šutirao je između dvojice štopera Vile za konačnih 0:3.

U narednom kolu Aston Vila dočekuje Sautempton, dok će Lids biti domaćin Lesteru.