Fudbaleri Štutgarta i Kelna odigrali su nerešeno (1:1) u prvoj utakmici petog kola Bundeslige.

Meč je počeo veoma dobro za „švabe“ i malo ko je verovao da će posle vođstva do kog su stigli već u prvom minutu, Štutgart ispustiti priliku da pobedi.

Orel Mangala je uradio sve kako treba, odlično je primio loptu na ivici kaznenog prostora i sa nekih 17 metara poslao je u desni gornji ugao.

Keln je stigao do izjednačenja u 23. minutu iz jedanaesterca. Atakan Karazor je gurnuo u borbi za loptu protivničkog igrača, sudija Gvido Vinkman je sve dobro video i pokazao na belu tačku.

Sebastijan Anderson je precizno izveo najstrožu kaznu i „jarčevi“ su, ispostavilo se na kraju, tako stigli do boda.

To im je bio drugi utastopni remi posle tri poraza na startu sezone, a Štutgartu drugi remi kod kuće, pošto im se isto dogodilo i protiv Leverkuzena.