Fudbaleri Bajerna su nakon preokreta savladali Volfsburg sa 2:1 (1:1) u 12. kolu, ali nisu preoteli vrh Bundeslige jer je Bajer demolirao Keln na gostovanju sa 4:0 (2:0) i tako zadržao bod prednosti.

Verovao je Volfsburg od prvog minuta da može da priredi senzaciju u Minhenu. Veru igrača su ljubitelji fudbala videli već u petom minutu kada su gosti razvukli Bavarce po čitavom terenu, sakrili loptu, a na kraju je centaršut Kevina Mbabua volejem, nakon „žabice“, u mrežu spakovao Maksimilijan Filip.

Uspeo je Vut Veghorst da postigne i gol za 0:2, ali je on poništen zbog ofsajda.

Ipak, ne bi Bajern bio osmostruki uzastopni prvak Nemačke da klone pred prvim problemom. Promašio je Leroj Sane izglednu šansu, Serž Gnabri se hvatao za glavu nakon bloka rivala, a Robert Levandovski delovao da mu ne ide. Samo delovao…

U smiraj prvog poluvremena jedan centaršut pogađa Levandovskog u trepavicu i to je 1:1.

Kako je završio prvo, tako je i počeo drugi deo igre. Nije se pošteno lopta ni zakotrljala, a Levandovski je pokazao zašto je prvi favorit za trofej najboljeg fudbalera sveta za 2020. godinu. Napravili su igrači Volfsburga grešku, izgubili loptu, ona došla do Leve, a on kratkim driblingom „polomio kičmu“ čuvaru spakovao gol pored nemoćnog Kastelsa.

Na kraju je Manuel Nojer odradio svoj deo posla kada je u 85. minutu skinuo zicer Bartošu Bialeku i to je bio kraj nadama gostiju da mogu barem do boda.

Kad smo kod boda, upravo je tolika razlika između Bajerna i Bajera.

„Aspirindžije“ nastavljaju da žive sopstveni san, a ovog puta je ispaštao Keln. Od prvog minuta je Bajer bio dominantan, a ređali su se golovi Vajsera, Diabija, Šika i Virca.

Impresivan je bio pogodak Patrika Šika koji je u padu uspeo da spakuje volej uz samu stativu.