Fudbaleri Bajera savladali su Hofenhajm sa ubedljivih 4:1 u utakmici 11. kola Bundeslige i tako preuzeli čelo tabele.

Golove za domaćina postigli su bili Leon Bejli u četvrtom i 27, Florijan Virc u 55. i Lukas Alario iz penala u prvom minutu nadokande vremena, dok je Kristof Baumgartner bio jedini strelac za momke u belim dresovima u 50. minutu.

Jeste Bajer bio dominantan u duelu bivšeg i potencijalnog rivala Crvene zvezde u Ligi Evrope, ali im je posao bio umnogome olakšan kada je drugi žuti karton dobio vezista rivala Florijan Grilič u 65. minutu. Sve nade gostiju da mogu do izjednačenja potopljene su u 79. minutu kada je i defanzivac Stefan Poš morao ranije na tuširanje.

Mijat Gaćinović je odigrao poslednjih 15 minuta, ali bez zapaženijeg učinka.

Bajer je tako preuzeo lidersku poziciju sa 25 bodova, dok jedan manje ima Bajern koji se u ovom kolu okliznuo protiv Uniona u Berlinu (1:1).

Već za tri dana „aspirindžije“ u vanrednom kolu čeka put u Keln i gostovanje lokalnom rivalu, a onda idućeg vikenda i derbi prvog dela sezone i borba za vrh Bundeslige: Bajer Leverkuzen – Bajern Minhen.