Dominacija se nastavlja.

Fudbaleri Bajerna savladali su u derbiju 10. kola Bundeslige u gostima Borusiju Dortmund rezultatom 4:0.

Apsolutni junak Bavaraca bio je Hari Kejn koji je postigao tri gola (deveti, 72. i 93. minut), dok je prvi mrežu Borusije probio Dajo Upamekano u 4. minutu.

Kejn je u poslednje tri utakmice u Bundesligi upisao sedam golova, odnosno ukupno 15 u sezoni u deset mečeva i tako oborio rekord prvenstva. Nekadašnji igrač Šalkea Klaus Matišek bio je rekorder sa 13.

Bajern je uz vodeći Bajer iz Leverkuzena i dalje jedina neporažena ekipa u ligi sa dva boda manje od velikog rivala (26).

U poslednjih 11 „Der Klasikera“ Bavarci su upisali deset trijumfa i jedan remi, a Dortmund je poslednji put slavio još 19. avgusta 2019. godine.

Ono što može da raduje srpske navijače jeste to što je za poslednji gol Bajerna asistirao Aleksandar Pavlović.

Pavlović (19) je sve mlađe generacije nemačkog šampiona, a poseduje i nemačko i srpsko državljanstvo.

Deluje da će Fudbalski savez Srbije i selektor Dragan Stojković Piksi još jednom morati da vode borbu sa Fudbalskim savezom Nemačke, kao i u slučaju Lazara Samaržića.