EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Reala iz Madrida opravdali su uloge favorita u prvom kolu prve faze Lige šampiona, koja se igra u novom formatu.

Bajern je na svom terenu pobedio Dinamo iz Zagreba sa 9:2, što je zaista istorijski, preciznije, ovo je bio najteži evropski poraz hrvatskog tima ikada.

Nakon što je Gnabriju poništen gol u 16. minutu, Hari Kejn je sa penala doveo Bavarce u prednost. Brz su se nadovezali i Rafael Gereiro i Mihael Olise na asistencije Džamala Musijale i Džošue Kimiha za 3:0.

Kada se činilo da je meč rešen već u prvom poluremenu, Dinamo je odlučio da unese malo drame. Bruno Petković i Takuja Ogivara su pogađali u dva minuta, te smanjili na 3:2 u Minhenu.

Bajern je ponovo „dodao gas“, Kejn je pogodio na asistenciju Kimiha, a Musijala je ponovo bio asistent Oliseu.

Iskoristio je Kejn još dva penala do kraja utakmice, a u strelce su se upisali i Liroj Sane i Leon Gorecka, koji su ušli sa klupe.

Real Madrid je imao daleko više muka, ali je slavio protiv Štutgarta u Španiji sa 3:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a nemački tim je bio bolji i opasniji na terenu, samo to nije uspeo da materijalizuje.

Početkom drugog dela Kilijan Mbape je na asistenciju Rodriga zatresao mrežu, ali je Denis Undav poravnao u 68. minutu na 1:1.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Mučio se dugo Real da dođe do prave prilike, napadao je i Štutgart, te bio potpuno ravnopravan rival kroz ceo meč.

Luka Modrić je centrirao iz kornera u 83. minutu, a prednost Realu doneo je Antonio Ridiger.

Meč je definitivno rešen u dubokoj nadoknadi, kada je Endrik iskoristio asistenciju Danija Karvahala i pogotkom postao najmlađi strelac u istoriji Reala u Ligi šampiona.