Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Valjadolid sa 3:0 u meču 18. kola Primere.

Istog dana je i Sevilja upisala pobedu nad Kadizom 1:0, dok je Espanjol savladao ekipu Betisa 1:0, a Real Sosijedad sa 2:0 bio bolji od Rajo Valjekana.

Atletiko je pitanje pobednika rešio već u prvom poluvremenu i to u rasponu od deset minuta.

Alvaro Morata je posle pasa Antoana Grizmana u 18. minutu doveo „jorgandžije“ u vođstvo 1:0, prednost je duplirao sam Grizman, samo pet minuta kasnije.

Grizman je Morati poslao čaroban pas petom, a saigrač je potom iz igre sjajnim driblingom „zalomio“ Džavada El Jamika pre nego je plasirao loptu pored nemoćnog golmana.

Francuz je svoj pogodak dao iz peterca, tako što se dobro snašao i još bolje ubacio prepoznavši gde treba da bude.

Konačan rezultat postavio je Mario Ermoso u 28. minutu susreta kada se snašao još bolje nego Grizman koji minut ranije.

Antoan mu je poslao idealan centaršut, Ermoso je šutirao glavom, golman mu je odbranio, a Mario je refleksno podigao nogu i vratio loptu u mrežu. Pobeda Atletika mogla je da bude i ubedljivija.

Anhel Korea je u 66. minutu šutirao u donji ugao gola, ali je Đordi Masip sjajno reagovao i od stative odbranio.

U 89. minutu je Janik Karasko promašio veliku šansu, pošto nije uspeo da ugura loptu u gotovo nebranjen gol.

Atletiko sada ima 31 bod na četvrtom mestu tabele, dok je Valjadolid sa 17 bodova na 18. mestu Primere.

Primera, 18. kolo:

Atletiko Madrid – Valjadolid 3:0 (3:0)

(Morata 18, Grizman 23, Ermoso 28)

Rajo Valjekano – Real Sosijedad 0:2 (0:2)

21.00 Valensija – Almerija

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“