Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović postigao je pogodak u 44. kolu Čempionšipa.

Gde su dva, tu je još bar jedan – deviza po kojoj Mitrović „živi“ cele sezone, u kojoj je stigao do brojke 41 u sezoni.

Ovaj je postigao protiv Bornmuta i svog direktnog konkurenta u trci za igrača sezone, Dominika Solankea.

Fulam je protiv Bornmuta poveo u 56. minutu, a Mitrović je došao na gol od rekorda Gaja Vitingema.

Vitingem je pre 29 godina postigao čak 42 gola u sezoni, a niko u modernom fudbalu nije postigao ništa slično.

Meč sa Bornmutom je na kraju završen nerešeno 1:1, a pogodak za drugoplasiranu ekipu Čempionšipa postigao je upravo Solanke sa penala u 98. minutu.

Podsećamo, Fulam je već pobedom protiv Prestona pre nekoliko dana, obezbedio ulazak u Premijer ligu, a i remijem protiv Bornmuta je praktično otklonio sve dileme po pitanju prvog mesta jer ima devet bodova viška tri kola pre kraja.

Inače, Mitrović je u najužem izboru za igrača sezone uz Solankea, drugog strelca lige i Harija Vilsona, svog saigrača iz Fulama. Dobitnik nagrade će biti proglašen u nedelju.

BONUS VIDEO: Pogledajte golove i najbolje poteze sa utakmice Arsenal – Mančester junajted