Ekipa Fulama poražena je na svom terenu od ekipe Hadersfilda rezultatom 2:1 u okviru 33. kola Čempionšipa.

To je bio prvi poraz ekipe Aleksandra Mitrovića u ovoj godini i prekid serije od šest trijumfa, dok je Hadersfild nastavio seriju bez poraza koja traje skoro tri meseca.

Srpski napadač ovoga puta nije uspeo da postigne pogodak, pa je još uvek na broju od 31 postignut gol i deobi rekorda Sa Ajvanom Tonijem.

Hadersfild je u prvom poluvremenu golovima Vorda u 31. i Holmsa iz penala u 42. stekao nedostižnu prednost.

Domaći su opsedali gol rivala i tražili šansu da izbegnu poraz, ali su došli samo do počasnog pogotka. Strelac je bio Rid u 83. minutu.

Fulam ostaje lider prvenstva sa 64 boda, šest više od Bornmuta, uz meč više. Hadersfild je četvrti sa 53 poena.