Aleksandar Mitrović je nezaustavljiv u prvenstvu Saudijske Arabije.

Fudbaleri Al HIlala sastali su se sa Al Šababom u okviru 25. kola saudijske Premijer lige i slavili u gostima sa 3:4.

Domaćini su poveli golom Al Džuvajra već u trećem minutu, ali je brzo na scenu stupio Mitrović i doneo preokret.

Srpski napadač je najpre bio precizan sa penala u 20. minutu, da bi se u 27. najbolje snašao u kaznenom prostoru za svoj drugi gol i 1:2 na semaforu.

Međutim, već u 34. minutu Mitrović je morao da napusti teren zbog povrede. Sada se čekaju informacije o tome koliko je povreda ozbiljna i da li ga i kolika pauza čeka.

Mitrović sada ima 22 gola na svom kontu, dok je ispred njega samo Kristijano Ronaldo sa 26, pošto je tri postigao na meču protiv Al Tae u istom kolu.

Do kraja prvog poluvremena se u strelce upisao i drugi reprezentativac Srbije u dresu Al Hilala. Ruben Neves je poslao precizan centaršut u šestnaesterac, Sergej ga je prihvatio i „zakucao“ loptu u mrežu brzim udarcem. Golman je bio bespomoćan, a rezultat se promenio na 1:3.

U drugom poluvremenu je takođe bilo uzbudljivo. Al Davsari je povećao na 1:4, ali je Al Šabab dobio nadu golovima Al Sibjanija i Saisa. Imao je doimaći tim više od 10 minuta prilike da izjednači, ali nije uspeo.

Al Hilal sada ima 71 bod, 12 više od drugoplasiranog Al Nasra. Al Šabab je na 11. pozciji sa 28 poena.