Fudbaleri Rome pobedili su kao gosti ekipu Kaljarija sa 4:3 (2:1) u susretu 26. kola Serije A.

Izabranici trenera Paola Fonseke imali su dosta posla na Sardiniji a ključan pogodak za 4:2 postigao je reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov.

Igrao se 81. minut kada je za Romu dosuđen prekid sa desne strane. Kolarov je uputio loptu u peterac, ona na putu ka golu nije zakačila nikoga, nezgodno je odskočila i prevarila golmana domaće ekipe i završila u mreži.

Poveo je Kaljari u 28. minutu kada je Žoao Pedro atraktivnim lob udarcem poslao loptu u mrežu Rimljana, da bi već u narednom napadu Roma izjednačila.

Nikola Kalinić je bio strelac gola, glavom je poslao loptu u mrežu iz neposredne blizine, da bi isti igrač u 40. minutu posle dobre akcije navalnog reda gostiju bio na pravom mestu.

U nastavku, Roma je povela sa 3:1 u 64. minutu preko Džastina Klajverta, da bi u 75. minutu Gsaston Pereiro smanio na 3:2 odmerenim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Potom je Kolarov postigao gol u 81. minutu, ali nije moglo bez drame u finišu, jer je Kaljari u 89. minutu smanjio na 4:3, ponovo je strelac bio Žoao Pedro. Penal nije uspeo da realizuje, ali je dobro reagovao na odbijenu loptu i mreža se zatresla.

Romi je ovo bila 13. pobeda, dok je Kaljari pretrpeo deveti poraz.