Fudbaleri Atalante odigrali su sjajan meč na gostovanju Lećeu u 26. kolu Serije A i pobedili sa ubedljivih 7:2.

Bio je to odličan meč gostiju koji su tako stigli do 14. pobede u sezoni koja ih je učvrstina na četvrtoj poziciji, mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Susret je otvoren golom posle kornera, prvo je Atalanta povela u 17. minutu autogolom Đulija Donata, da bi u 22. minutu već bilo 0:2 kada je Duvan Zapata postigao svoj prvi od ukupno tri gola na utakmici.

Uspeo je Leće da uzvrati – u 29. minutu posle kornera Rikardo Saponara je smanjio na 1:2, da bi u 40. minutu Donati uspeo da se iskupi za autogol, izjednačio je na 2:2 odličnim udarcem sa 17 metara.

Sve je u drugom delu bilo u znaku Atalante.

Prošla su svega dva minuta u nastavku kada je Josip Iličić zatresao mrežu Lećea, bio je najprisebniji u gužvi, da bi u 54. minutu Zapata uklizao u pravi čas i skrenuo loptu u mrežu posle centaršuta Marija Pašalića.

Zapata je do het-trika stigao u 62. minutu, ovog puta mu je centrirao Ilićić, a on je iz drugog pokušaja uspeo da loptu pošalju u mrežu 2:5.

Još dva gola postigli su gosti u samom finišu. prvo je u 87. minutu Luis Murijel posle kontre izašao oči u oči sa golmanom, iz prvog pokušaja je pogosio stativu, ali je dobro reagovao na odbitak, da bi konačnih 2:7 postavio Ruslan malinovski odličnim udarcem sa 20 metara.