Filip Kostić u porazu Ajntrahta od Borusije Menhengladbah

Ajntraht iz Frankfurta je poražen na gostovanju Bajeru iz Leverkuzena, rezultatom 3:1, u okviru 31, kola Bundeslige.

Srpski tandem Filip Kostić i Luka Jović nije imao zazpažen učinak.

Kostić je odigrao ceo meč, dok je Jović ušao sa klupe u 77 minutu, ali nije uspeo da pomogne svom timu da izbegne poraz.

U Leverkuzenu nije bilo golova sve do 70. minuta, a onda je usledila furiozna završnica domaćih.

Prvo je Bejli doveo Bajer u vođstvo, a drugi pogodak je postigao Alario u 80. minutu.

U samoj završnici je viđena prava drama. U prvom minutu sudijske nadoknade Andre Silva je smanjio na 2:1.

I kada je delovalo da Ajntraht može da dođe do boda, već u sledećm napadu je usledio pogodak Demirbaja, koji je tim golom doneo pobedu Bajeru iz Leverkuzena.

Ajntraht je ovim porazom došao u veoma nezgodnu situaciju. I dalje je na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona, ali samo bod manje ima Borusija iz Dortmunda.

Uz to, Bajer sada ima 50 bodova i može da se nada plasmanu u elitno takmičenje.