Efes je pobedio u prvom meču fajnal-fora ekipu CSKA rezultatom 89:86 nakon dramatične završnice.

Ništa nije nagovešatavlao ovakav rasplet, jer je nakon tri četvrtine ekipa Efesa imala ogromnih 16 poena prednosti, a ona je u osam minuta pre kraja iznosila 20 razlike.

Blistao je MVP Evrolige Vasilije Micić koji je pogađao iz svih pozicija i razigravao saigrače.

Međutim, ekipa Dimitrisa Itudisa se nije predavala i u četvrtoj četvrtini agresivnom odbranom i ogromnom energijom, malo po malo topila prednost ekipe iz Istanbula.

U napadu su stvari u svoje ruke preuzeli Heket i Klajburn i polako smanjivali razliku.

Četiri minuta pre kraja, CSKA je uspeo da priđe na šest poena zaostatka, a onda kreće drama.

Micić za manje od jednog minuta pravi dve lične i zbog pet faulova napušta igru.

Ušlo se u neizvesnu zvarpnicu sa samo poenom prednosti za Efes minut pre kraja.

Posle neuspešnih napada sa obe strane, Larkin sedam sekundi pre kraja dobija faul i dva slobodna bacanja, ali uspeva da pogodi samo jedno za dva poena prednosti.

U poslednjem napadu nakon tajm-auta, Klajburn je pokušao trojkom da donese pobedu moskovskom timu, ali je promašio, Larkin je došao do skoka i slobodnim bacanjima stavio tačku na dramatičan meč.

U ekipi Efesa je najbolji bio Micić sa 25 peona, šest asistencija, tri skoka i indeksom korisnosti od 26. PRatio ga je Sanli sa 19 poena i osam skokova, a dvocifreni su bili Buboa sa 15 poeena, Larkin sa 11 i Kruno Simon sa 10.

U ekipi CSKa je briljirao Klajburn sa 26 poena i indeksom 34, a pratili su ga Haket sa 17 i Lundberg sa 15 poena.

U drugom polufinalu se sastaju Barselona i Olimpija Armani od 20.30.