Vaterpolo reprezentacija Srbije saznali su rivala u borbi za finale Olimpijskih igara pošto je tim Sjedinjenih Američkih Država, koji sa klupe predvodi legendarni srpski trener Dejan Udovičić, savladao Australiju posle velike borbe i peteraca - 11:10 (7:7 bilo nakon četiri četvrtine).

Australija je silovito otvorila meč, posle 1:1 vezala tri gola i stigla do 4:1, a činilo se da je nakon isključenja Džonija Hupera zbog „brutalitija“ krajem prve četvrtine Amerikancima bilo potrebno čudo.

No, od rezultata 5:2 izabranici Dejana Udovičića su preuzeli inicijativu i pre kraja prvog poluvremena smanjili na 5:3, da bi u trečoj deonici uspeli da izjednače na 5:5, a potom su i preokrenuli na 6:5.

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

No, Australija se vratila u meč, vezala dva gola posle duže pauze i stigla do prednosti 7:6, ali je na 32 sekunde pre kraja ispustila višak, pa su pobednika odlučili peterci.

A tamo, Miloš Maksimović je promašio petera u trećoj seriji, potom je i Čas Put bio neprecizan, ali i Aleks Obert za SAD.

Na kraju, Marko Vavić, reprezentativac SAD, pogodio je poslednji peterac i doneo selekciji SAD prolaz u polufinale, gde će odmeriti snage sa Srbijom.

Polufinale je na programu 9. avgusta, a jedina nedoumica je termin – ili 14.35, ili 19.35.