Košarka, Srbija, Australija, Olimpijske igre, Pariz 2024

Gde je nestao žar, borbenost, srčanost? Ništa nisu imali košarkaši Srbije u prvih 15 minuta, pa skoro i do kraja poluvremena.

Bilo je bolno gledati košarkaše Srbije u četvrtfinalu Olimpijskih igara 2024. Kada bi samo moglo da se obriše prvih 15 minuta utakmice protiv Australije…

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

Bolno je gledati koliko su „kenguri“ bili brži i sa kakvom lakoćom su stizali da pokriju sve. Mi smo bili spori, bezidejni, neverovatno bez energije… Nismo ništa mogli ni da pogodimo, a u odbrani je duvala promaja sa svih strana u „Bersiju“.

Zato su košarkaši Australije napravili ogromnu seriju 20-0 (od 17:19 do 17:39) krajem prve i početkom druge četvrtine, imali još većih +24 (22:46), pretrčavali naše igrače, više se borili, grizli, jednostvno, kao da su više želeli da pobede. Sigurno da su želeli to i „orlovi“, ali se to nije dovoljno videlo, niti su odavali takav utisak.

Nekako se bar to promenilo u poslednjih pet minuta prvog poluvremena… Zaličili su na sebe, pokazali emociju, srčanost, želju da urade nešto u dresu nacionalnog tima.

Do tada nas je maltretirao Pati Mils, 35-godišnji NBA šuter je držao šuterski čas. Imam dokaz kako sam pred početak utakmice rekao – samo da se ne raspuca Pati Mils, a on je rešio da rešeta. Vezao je dve trojke, čak i osam poena, upravo u toj bolnoj seriji Australije od 20-0, a posle predaha je nastavio gde je stao.

Taman da odbije nalet naših momaka, koji su se konačno pojavili na parketu pariske dvorane. Rešili su da utakmica ipak ne bude rešena pre 15. minuta… Proradila je konekcija Jokić – Milutinov, vezao je i Gudurić sedam poena, i serijom 15-2 (37:48) „orlovi“ su se skroz vratili, te do poluvremena prepolovili onu maksimalnu razliku.