Košarkaši Srbije odigrali su jedno od najgorih poluvremena u poslednjih mnogo godina, protiv Australije u četvrtfinalu Olimpijskih igara.

Skoro od starta utakmice niko nije uspeo da reaguje na pravi način, nije bilo energije i pravog odgovora na australijsku rešenost da prođe dalje.

Rezultat su bili lagani prodori Australijanaca, koji su probijali kroz prvu liniju srpske odbrane kao kroz vruć puter.

Poeni Džoša Gidija, pa onda naročito Petija Milsa su se rano gomilali i kada je razlika bila veća od 20 poena, Pešić je u drugoj četvrtini tražio tajm-aut.

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

Bio je besan kao ris i zasluženo je „ribao“ svoje igrače tokom pauze.

„Pa pet puta prolazi, nijedan faul nije šutirao! Koliko je šutirao bez faula?!“, grmeo je Pešić.

A kada je na pitanje „koliko je puta Mils šutirao penale“, dobio odgovor da je u dva, tri napada bilo reakcije srpske odbrane, dodatno se ražestio.

„Dva puta! Dva puta od 20 poena! Dvadeset poena vam daje nijedan faul ne pravite! Vi ga gledate koji k****! Hoćemo da dobijemo? Na koji način? Udarite malo, pravi faul, ali pravi pet penala“, rekao je Pešić.

Nakon toga se njegova ekipa podigla i od 44:20 do poluvremena ipak uspela da smanji zaostatak na 12 poena, što je veoma malo popravilo ukupan utisak.

BONUS VIDEO: Srpska fešta u Parizu