Fudbaleri Portugala su ubedljivo pobedili Mađarsku na startu Evra sa 3:0.

Iako je do 84. minuta bilo 0:0, Portugalci su u finišu uspeli da dođu do ubedljive pobede.

Golove su postigli Gereiro i dva puta Ronaldo iz penala i iz igre čime je ušao u istoriju kao najbolji strelac, a postao je i rekorder po broju učešća na prvenstvima.

Ronaldo je sa dva gola stigao do brojke od 11 golova, dva više od Platinija sa kojim je delio prvo mesto do ovog Evropskog prvenstva,  a ovo mu je i peto učešće.

Napadao je Portugal u talasima od samog starta utakmice, a Žota i Ronaldo su se smenjivali u promašajima pred golom Gulašija.

Već u petom minutu je igrač Liverpula imao odličnu priliku, ali je njegov udarac odbranio golman Mađarske. Bio je besan Ronaldo, što mu Žota nije dodao loptu u toj situaciji.

Već u devetom minutu je igrač Liverpula je imao novu šansu, kada je iz dobre pozicije iz skoka šutirao posle prekida, ali je bio neprecizan.

Kristijano Ronaldo je stupio na scenu u 30. minutu kada je fantastičnim skokom na petercu došao u dobru priliku, ali je šutirao pored gola.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Pet minuta kasnije su zapretili i Mađari, ali je udarac Salaija odbranio Patrisio.

Nekoliko minuta kasnije, Žota je ponovo bio u odličnoj šansi. Dobio je loptu na nekih deset metara iz okreta dobro šutirao, ali je Gulaši ponovo bio nepremostiva prepreka.

U nastavku nije bilo toliko prilika, a Portugalci su nastavili sa napadima. Ipak, Mađari su prvi zatresli mrežu kada je u 77. minutu Šon postigao gol, ali na sreću gostujućeg tima, poništen je zbog ofsajda.

Ubrzo je usledila kazna. Gereiro u 84. minut šutira, a lopta pogađa jednog defanzivca Mađara i završava u mreži. To je slomilo ekipu domaćina, pa je ubrzo usledio potop.

Prvo Ronaldo realizuje penal kojim ulazi u istoriju, a onda u nadoknadi vremena postiže još jedan za ubedljivu pobedu zvaničnog šampiona.

Mađarska – Portugal 0:3

Stadion: „Ferenc Puškaš“, Budimpešta    Gledalaca:50.000    Sudija: Džunejt Čakir

Strelci: Gereiro 84. minut, Ronaldo 87.minut i 90+2. minut

Mađarska: Gulaši, Botka, Orban, At. Salai, Nađi, Fiola, Šafer (od 65. minuta Nego) ,Klajnhesler, Lovrenčič, R. Salai, Ad. Salai

Portugal: Patrisio, Semedo, Dijaš, Pepe, Gereiro, Fernandeš, Karvaljo, Danilo, Silva, Ronaldo, Žota

Sva dešavanja pratite uživo na blogu Nova.rs.

90+2 Magija Ronalda

Ronaldo maestralno postiže gol za devbakl Mađarske.

87′ Istorija je ispisana! Ronaldo iz penala

Potpuni potop Mđarske. Posle nesrećnog gola, usledio je i penal koji Ronaldo pretvara u istorijski 10 gol za rekord i prestizanje Platinija.

84′ Gooool! Gereiro

Uz mnogo sreće, Portugal vvodi. udarac Gereira, lopta pogađa jednog igrača i ulazi u gol.

77′ Gol za Mađarsku, ali ipak ofsajd

Šon je uspeo da postigne gol posle prodora sa desnog krila, ali je posle gledanja VAR-a poništen zbog ofsajda.

75′ Ronaldo tražio penal

Igrač Mađarske Fiola, je u jednoj situaciji okrznuo loptu rukom, a odmah je reagovao Ronaldo i tražio penal. Ipak, posle gledanja VAR-a Ćakir je dao zbnak da se meč nastavi.

68′ Odličan udarac Bruna

Sjajno je tukao Fernandeš sa nekih 20 metara, ali je Gulaši maestralnom paradom, sačuvao mrežu.

63′ Smirio se tempo, zapretili i Mađari

Nema toliko prilika kao u prvom poluvremenu. Adam Salai je imao solidnu šansu, ali je šutirao pravo u Patrisija.

52′ Žestoki startovi Mađara na Brunu Fernandešu

Bruno je u provm poluvremenu nekoliko puta oštro startovao i zamalo dobio žuti karton. Sada mu Mađari uzvraćaju, nekoliko žestokih startova.

47′ Pepe prvi pokušava u nastavku

Pokušao je Pepe da postigne pogodak, kada već napadačima ne ide, ali golman Mađarske izrasta u heroja.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Krenuli su Portugalci sa centra.

Statistika posle prvog dela

45′ Kraj poluvremena

Nema golova iako ih je moglo biti nekoliko da su Ronaldo i Žota pogodili u nekoj od šansi.

43′ Au, šta promaši Ronaldo

Dobio je loptu na nekoliko metara od gola i promašio. Ne može bolja prilika od ove.

39′ Novi promašaj Žote

Dobio je loptu oko linije penala Žota, okrenuo se i šutirao, alije Gulaši instiktivnom reakcijom sprečio pogodak

35′ Šansa za Mađarsku

Adam Salai je oslobodio nešto prostora ispred gola i ispratio centaršut iz slobodnjaka. Njegov precizni udarac glavom bi verovatno završio po sredini gola, ali Rui Patrisio je bio dobro postavljen.

30′ Ponovo šansa za Ronalda

Imao je as Juventusa novu priliku. Žota je ubacio loptu na peterac, Ronaldo poleteo u vazfuh i nadskočio kompletnu odbranu, ali je njegov udarac glavom završio pored gola.

27′ Žestok pritisak Portugalaca, Silva u centru pažnje

Nastavljaju da opsedaju gol Mađarske Portugalci. Razigrao se Bernardo Silva, prvo ga je Orban sprečio sjajnim startom, onda je ubacio oštru loptu posle prekida koja je prozujala pored gola Gulašija.

22′ Nervozan as Mančester junajteda

Ponovo je Bruno oštro startovao na protivničkog igrača. Vidi se velika nervoza u njegovoj igri. Čakir ga je opomenuo i zapretio kartonom.

19′ Promašaj Ronalda, srećom ofsajd

Iznenada je  Ronaldo utrčao iza leđda odbrane i dobio sjajnu loptu. Šutirao je iz odlične pozicije, ali je Gulaši odbranio zicer. Ipak, Portugalac je bio u ofsajdu pa se ovaj promašaj neće računati.

16′ Kakav pad Semeda, bilo je teško za gledanje

Semedo je išao u vazdušni duel sa Fiolom, ali je posle „nebeskog“ skoka nezgodno pao na zemlju i to je igledalo prilično ozbiljno. Srećo, Semedo je ustao i sve je dobro prošlo.

13′ Napada Portugal

Mađari ne uspevaju da priđu golu Patrisija. Portugal, sve više dolazi do kaznenog prostora.

Jedan rekord je oboren

9′ Ponovo promašuje Žota

Imali su Portugalci slobodan udarac sa desne strane. Posle centaršuta je Žota ostao sam i iz skoka šutirao, ali je opet bio neprecizan.

5′ Kakva šansa Portuagala

Sjajna prilika za Žotu, Gulaši fantastino brani. Ronaldo je ljut što nije dobio loptu.

4′ Sve pršti u duelima

Videli smo i prvi žestok start na utakmici. Šalai je žestoko uklizao i izneo jednog igrača sa terena.