Fudbaleri Holandije su pobedom nad Austrijom sa 2:0 (1:0) u drugom kolu grupe C izborili plasman u nokaut fazu. Pre "lala" su mesto u osmini finala izborili Italija i Belgija.

Holanđani su bili apsolutno dominantni, pa je Austrija uspela da uputi samo jedan šut u okvir gola Stekelenburga koji je iskusni golman lako odbranio.

Meč će ostati upamćen po nizu promašenih šansi Holanđana, koji su mogli da slave znatno ubedljivije od 2:0.

Ipak, navijači nisu imali razloga za nervozu jer je Memfis Depaj već u 11. minutu doveo „lale“ u vođstvo pogotkom sa penala.

Prethodno je penal napravio David Alaba, novi igrač Real Madrida, koji je faulirao igrača rivala na samoj ivici kaznenog prostora.

Fudbalska reprezentacija Holandije

Glavni sudija meča Orel Grinfild iz Izraela dugo je gledao VAR snimak i na kraju odlučio da pokaže na jedanaesterac.

Od tog momenta je sve bilo u znaku Holanđana.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Nastavili su da napadaju, a Depaj je ređao promašaje.

Najveći promašaj, možda i čitavog turnira do ovog momenta, desio se u 40. minutu kada je sa pet metara promašio nebranjenu mrežu Austrije. Njegov pokušaj završio je visoko preko prečke.

Drugi pogodak na meču došao je iz brze akcije Holanđana, Malen je izbegao ofsajd zamku, a onda dodao do Damfrisa koji je mirno loptu sproveo u mrežu za 2:0.

Austrija će dugo žaliti i za promašajem Davida Alabe, koji je u 81. minutu silovito odapeo, ali je ta lopta završila tik pored stative golmana rivala.