Fudbaleri Italije savladali su Švajcarsku u meču drugog kola A grupe Evropskog prvenstva sa 3:0 i tako obezbedili mesto u narednoj rundi takmičenja.

Od samog početka meča bilo je jasno da Italijani žele pobedu, ređale su se šanse, Đorđu Kjeliniju je poništen gol zbog igranja rukom, ali ne i Manuelu Lokateliju u 26. minutu. Odlično je uposlio Berardija, ispratio akciju i centaršut sa peterca prosledio u mrežu.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Moglo je da bude znatno ubedljivije, ali su Insinje, Imobile i ekipa rešili da Švajcarce ostave u igri, pa je prvo poluvreme okončano minimalnim rezultatom.

Početkom drugog druga slika. Znatno agresivnija Švajcarska stigla je lako do nekoliko solidnih šansi za prvih šest minuta poluvremena, ali je u 52. usledio „hladan tuš“.

Lokateli je dobio odličnu loptu na ivici kaznenog prostora, šutirao, pogodio donji ugao i praktično rešio pitanje pobednika.

Moglo je da bude znatno ubedljivije, ali je Imobile propustio da pas Leonarda Bonućija od oko 70 metara kruniše golom, potom je očajno šutirao nakon pasa Berardija. Spasa nije bilo u 89. minutu, kada je pogodio sa distance, potvrdio ne samo pobedu, već i prolaz dalje, pošto Italijani imaju šest bodova nakon dva kola.

Drugi na tabeli grupe A je Vels sa četiri, dok će Švajcarska i Turska u međusobnom duelu u poslednjem kolu dati odgovor na pitanje ko će zadržati makar teoretsku šansu da se kao trećeplasirani domogne naredne runde turnira.

Italija – Švajcarska 3:0 (1:0)