Reprezentacija Danske je rezultatom 2:1 eliminisala Češku u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u fudbalu.

Golove za Dansku su postigli Dilejni u 5. minutu i Dolberg u 42. dok je jedini gol za Češku postigao Šik u 49. minutu utkamice.

Prvo poluvreme je obeležio dobar fudbal i velika kontroverza o kojoj će se još dugo pričati.

Dolberg i Čelustka su se našli u duelu u četvrtom minutu utakmice, a nakon intervencije defanzivca Češke, lopta pogađa Dolberga i odlazi u gol-aut, ali pomoćni sudija pokazuje da je korner.

Ispostavilo se desetak sekundi kasnije da su Danci iz tog kornera postigli gol. Sjajno je skočio Tomas Dilejni i sa nekih 7-8 metara zakucao glavom loptu u mrežu.

To je dalo krila Dancima, pa je Dolberg ubrzo imao sjajnu šansu koju mu brani Vaclik i sprečava ga da odmah uveća prednost.

U nastavku poluvremena smo gledali dinamičan fudbal i napade koji su išli u talasima obe ekipe, a kod Čeha je sjajnu priliku propustio Holeš kada se istakao Kasper Šmajhel.

Kada je delovalo da će se situacija smiriti i ostati 1:0, usledio je odličan napad Danske.

Mele je proleteo po levoj strani kao metak i majstorski spoljni delom noge uputio centaršut u kazneni prostor, a na drugoj stativi je u mrežu zakucao Dolberg za velikih 2:0 za Dansku.

Činilo se da će to biti dovoljno za miran nastavak meča.

Međutim češki selektor pravi dve izmene i uvodi još jednog napadač u vidu Krmenčika i Česi u nastavku kreću na sve ili ništa u totalnu ofanzivu.

Posle četiri minuta opsade gola i nekoliko dobrih šansi, Šik nastavlja svoj šampionat iz snova i još jednom majstorijom vraća svoju ekipu u igru.

Česi su posle brzog povrtaka u igru stali na loptu, a to je Danska počela da koristi preko Poulsena koji u dve solidne prilike ne uspeva da poveća prednost. Tu je i tempo meča opao.

Ipak, u poslednjih desetak minuta se ponovo zakuvalo. Nakon što je Šmajhel skinuo zicer sa glave Sučeka, Danska je počela da koristi ofanzivu Češke i stvara šanse.

Poulsen je u tri navrata mogao do gola, ali su ga odbrana Češke i sjajni Vaclik uspešno zaustavljali.

Usledila je i velika šansa Melea kada je ovoga puta u ulozi asistenta Poulsen odlično ostavio loptu, ali je Vaclik ponov uspeo da skine zicer i ostavi Češku u životu.

Do kraja utakmice nije bilo velikih šansi, a Češka je mogla do gola u 95. minutu kada je udarac Baraka sa 20 metara proleteo tik pored stative.

Danska će u polufinalu na Vembliju u sredu 7. jula igrati protiv pobednika duela između Engleske i Ukrajine.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Sva dešavanja ste mogli uživo da pratite na blogu Nova.rs

Češka – Danska 1:2

Strelci: Šik 49 za Češku – Diljeni 5, Dolberg 42 za Dansku

Stadion: Olimpijski stadion, Baku    Sudija: Bjorn Kujpes

Češka: Vaclik – Cufal, Čelustka (od 65. Brabec), Kalas, Boril – Holeš (od 46. Jankto), Suček, Masopust (od 46. Krmenčik), Barak, Ševčik (od 79- Šik (od 79. Vidra)

Danska: Šmajhel – Vestergard, Kjer, Kristensen (od 81. Andersen) – Mele, Dilejni (od 81. Jensen), Hojberg, Larsen (od 70. Vas) – Damsgard (od 60. Nordgard), Dolberg (od 59. Poulsen), Brajtvajt

KRAJ Danska je u polufinalu

Velika pobeda Danske.

90+5 Zamalo gol Češke

Bomba Baraka sa 20 metara je završila tik pored stative.

90′ Velika nadoknada u Bakuu

Biće još šest minuta drame i nade za Češku da može do izjednačenja.

89′ Ofanziva Češke, zuji lopta ispred kaznenog prostora

Krenuli su u napad Česi, ali ne uspevaju da stvore šansu.

81′ Ponovo Vaclik briljira

Kakva akcija Danske. Poulsen je ovoga puta posle odlične kombinacije uposlio Melea koji izlazi sam ispred Valika, ali Čeh skida loptu nogama. Mogao je Mele da reši utakmicu ili čak i nekom da doda.

77′ Sada Vaclik uzvraća Šmajhelu

Ponovo je Poulsen bio u prilici i fenomenalno šutirao, ali je spektakularnom paradom sprečio treći gol Danske.

74′ Koliko je Češka bila blizu velikog povratka

Slobodan udarac iskosa sa desne strane je izveo Barak, a izuzetno oštra lopta koja je išla ka drugoj stativi umesto na glavi Sučeka koji bi je ubacio sa metar u praznu mrežu je završila na prstim aŠmajhela koji je zaplivao kroz vazduh i sprečio veliku šansu.

Dolberg je ušao u istoriju Danske

Sa tri gola na ovom Evru, izjednačio se sa legendama danske Laudrupom, Tomasonom, Larsenom i Arnesenom.

68′ Nova šansa za Poulsena

Opet je u kontranapadu Polsen prošao dvadesetak metara i šutirao iz dobre pozicije, ali je pokušaj bio osrenji i Vaclik sigurno brani.

62′ Šansa za Poulsena, jedva su ga zaustavili

poulsen je krenou sa polovine terena i prošao nekoliko igrača, da bi u nastavku akcije posle nekoliko dodavanja ušao u veliku priliku koju Česi nekako uspevaju da izblokiraju. Tom prilikom je kramponima zakačio Součeka koji je završio krvav na zemlji. U začeku prodora Poulsena, stradao je i Čelustka koji je morao da napusti igru.

Majstorija Šika kojom je Češka smanjila rezultat

Šik se izjednačio na provm mestu liste strelaca

Čeh je majstorijom upisao i peti pogodak na Evru, čime je sustigao Ronalda na prvom mestu liste strelaca.

59′ Magija Šika, Češka se vraća u igru! 1:2

Centrirao je Cufal u kazneni prostor koji Šik hvata iz prve sa penala i kroz noge defanzivca Danske šalje loptu u mrežu.

48′ Makazice Šika, kakva ofanziva Češke

Pokušao je atraktivno Šik, lai nije uspeo.

47′ Kakav početak Češke, dve prilike u jednom napadu

Odmah je Krmenčik bio u šansi, ali je njegov šut Šmajhel odbrabio. Posle kornera. Usledio je i pokušaj Šika, kkoji sjajni Šmajhel na jedvite jade brani.

46′ Dve izmene u Češkoj, nastavljena je utakmica

Krmenčik će biti u napadu uz Šika nakon što je ušao u igru umesto Masopusta, dok je Jankto zamenio Holeša.

Kraj prvog poluvremena

Velika prednost za Dansku koja igra sjajno i stvara prilike i postiže golove, ali je utisak da su imali veliku pomoć sudija jer su na poklon dobili korer z kojeg je pao gol.

Gol kojim je Danska povela sa 2:0

45+2′ Mele se povredio, svi se uhvatili za glavu

Strah na klupi Danske, Mele završio na terenu izšao hramljući pored aut linije. Nije izgledalo nimalo naivno.

42′ Kakav napad i kakav gol Danske! Fantazija!

Mele je kao metak prošao po levoj strani i perfektno spoljnim delom noge poslao poluvisoku loptu na drugu stativu, a Dolberg je prikucao u mrežu. Česi su u nokautu.

Nepostojeći korner posle kojeg je Danska povela

33′ Holeš sve opasniji, Šmajhel za sada čuva mrežu

Pokušao je Suček jedan centaršut da uhvati makazicama, ali je lopta stigla do Holeša, koji šutira iz prve ali Šmajhel brani.

31′ Evo nove šanse za Dansku, Vaclik briljira

Poslli su sjajnu loptu Striger-Larsonu Danci, ali je sjajni Vaclik uspeo da uđe u šut i spreči Danca da poveća prednost.

Pre početka meča je poslata poruka podrške Eriksenu

26′ Suček preti Danskoj

Suček je posle centaršuta zapretio glavom, ali je bio neprecizan.

21′ Evo šanse za Češku

Sjajnu loptu je dobio Holeš i izašao ispred Šmajhela, ali je golman sjajno intervenisao i sprečio izjednačenje.

16′ Ređaju se šanse Danaca, Dilejni sada neprecizan

Centaršut Strigerja je došao do Dilejnija koji uspeva da šutira, ali ovog puta njegov udarac nogom odlazi pored gola.

13′ Velika šansa za Dance, lopta nije prešla gol liniju

Izašao je Mikel Damsgor ispred Vaclik i sa ivice peterca pokušao da „bocne“ loptu u suprotan ugao, ali je Vaclik uspeo da je zakači i omogući defanzivcu da je izbaci ispred gol linije.

Ovako je Danska povela sa 1:0 golom Dilejnija

Danska je povela uz pomoć sudija

Korner pre gola Danske je bio nepostojeći pošto se na snimku videlo da je poslednji igrao danski fudbaler. Biće mnogo rasprave.

5′ Gooooool! Kakav početak Danske!

Dilejni sjajno skače posle kornera i dovodi Dansku u vođstvo. Ostao je sam u blizini peterca i zakucao loptu u mređu. Deveti gol u u tri utakmice.

2′ Pršti od duela od samog početka

Mele je bio u skoku sa jednim igračem Češke, ali je posle toga nezgodno pao, pa je na kratko meč prekinut.