Oglas

Holiday travelers line up at the security checkpoint check point at Pittsburgh International Airport in Imperial, Pa., Thursday, Dec. 23, 2021. (AP Photo/Gene J. Puskar)
Zbog širenja omikrona, otkazuju se letovi u SAD Foto:Tanjug/AP Photo/Gene J. Puskar
Zbog širenja omikrona, otkazuju se letovi u SAD Foto:Tanjug/AP Photo/Gene J. Puskar

SZO upozorava na veliku opasnost od omikron soja koronavirusa

autor:
29. dec. 2021. 07:47

Opasnost od veoma zaraznog soja koronavirusa omikrona u svetu i dalje je "veoma velika", upozorila je u sredu Svetska zdravstvena organizacija (WHO).

Oglas

„Globalni rizik povezan s novim sojem omikronona koja zabrinjava i dalje je veoma veliki“, upozorava SZO u svom nedeljnom epidemiološkom izveštaju.„Sigurni dokazi pokazuju da se omikron varijanta širi brže od delte, uz ritam dvostrukog rasta u dva do tri dana“, dodaje SZO, ističući da se „brz porast incidencije slučajeva primećuje u značajnom broju zemalja“."Veća brzina širenja verovatno je povezana s gubitkom imuniteta i sa većom sposobnošću prenošenja omikron soja", dodaje isti izvor.Tokom prošle nedelje, navodi SZO, ukupni broj novozaraženih porastao je za 11 posto u odnosu na prethodnu nedelju, a broj umrlih se smanjio za 4 posto."To znači da je nešto manje od 5 miliona novozaraženih i više od 44.000 umrlih", dodaje SZO.Najveći broj slučajeva prijavile su Sjedinjene Države, Velika Britanija, Francuska i Italija.BONUS VIDEO: Radovanović: Omikron je mutirao kao Husein Bolt

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=radovanoviomikronjemutiraokaohuseinbolt-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="2874997"]Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare