Oglas

The Prime Minister of the Republic of Serbia, Djuro Macut, met with the Ambassador of the Russian Federation, Alexander Botsan-Kharchenko.Predsednik Vlade Republike Srbije Djuro Macut sastao se sa ambasadorom Ruske federacije Aleksandrom Bocan-Harcenkom.
Foto:F.S./ATAImages
Foto:F.S./ATAImages

Macut ne odgovara rektoru Đokiću, ali je našao vremena da se vidi s ruskim ambasadorom

autor:
28. apr. 2025. 13:54

Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut razgovarao je danas u Beogradu sa ambasadorom Rusije u Srbiji Aleksandrom Bocan-Harčenkom o sveukupnoj saradnji dve zemlje, saopšteno je iz Vlade Srbije.

Oglas

Macut je zahvalio Rusiji na podršci Srbiji i strateškom partnerstvu, navodeći da je to "od velike važnosti na putu daljeg razvoja Srbije, ekonomskog jačanja i energetske stabilnosti i sigurnosti".

Macut je naglasio da Srbija nastavlja politiku prijateljstva i izgradnje partnerstava sa svim najvažnijim državama na svetu.

Povom 80. godišnjice pobede u Drugom svetskom ratu, Macut je naveo da su "Rusija i Srbija pre 80 godina ispisale slavnu stranicu istorije, boreći se zajedničkim snagama protiv okupatora i za slobodu".

Ruski ambasador je Macutu čestitao izbor za predsednika Vlade Srbije i poželeo mu uspeh u radu, dodaje se u saopštenju.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare