Fudbaleri Verdera iz Bremena pobedili su ove subote u Berlinu domaću Hertu sa 4:1, u utakmici 18. kola Bundeslige.

Verder je poveo u 10. minutu golom Devija Zelkea iz jedanaesterca, a zatim je Herta imala priliku da izjednači u 20. minutu, ali je Mateus Kunja promašio penal.

Ekipa iz Bremena je udvostručila prednost u 29. minutu pogotkom Omera Topraka, a jedini gol za domaće postigao je Jon Kordoba u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Treći gol za Verder postigao je Leonardo Bitenkurt u 57. minutu, a konačan rezultat postavio je Džoš Sardžent u 77. minutu. Miloš Veljković je odigrao svih 90 minuta za Verder.

Verder sada ima pet pobeda u ligi i 12. je na tabeli sa 21 bodom. Herta je u poslednje četiri utakmice bez pobede, a posle ukupno devetog poraza zauzima 14. mesto na tabeli sa 17 bodova.