Fudbaleri Red Bul Lajpciga izgubili su od Majnca, dok je Volfsburg kao gost savladao posrnuli Bajer Leverkuzen u utakmicama 18. kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig je u prvih pola sata vodio sa 1:0 i 2:1 na gostovanju pretposlednjoj ekipi u prvenstvu, ali je Majnc preko Nijakatea otišao na poluvreme sa nerešenim rezultatom.

Domaći tim je u 50. minutu postigao treći gol na meču šreko Leandra Bareira i na veliko iznenađenje do kraja uspeo da sačuva rezultat.

Lajpcig je ostao drugi na tabeli sa četiri boda manje i utakmicom više od Bajerna i deluje da aktuelni šampion do kraja sezone neće imati ozbiljniju konkurencij u utrci za titulom.

Bajer Leverkuzen je ne tako davno bio u samom vrhu tabele, ali su na prethodnih šest mečeva u ligi ostvarili samo jednu pobedu, pokazavši po ko zna koji put zašto ih navijači u Nemačkoj u šali nazivaju „Bajer Neverkuzen“.

Popularne „aspirindžije“ poražene su od Volfsburga sa 1:0 na svom terenu čime su se gosti dočepali četvrte pozicije.

Volfsburg ove sezone ima samo dva poraza, koliko i Bajern, pa su uz aktuelne prvake tim koji je najteže dobiti od početka sezone.

Nakon poraza od Lajpciga u prošlom kolu, Union Berlin izgubio je i od Augsburga kao gost rezultatom 2:1, pa je skliznuo na osmo mesto.