Američki teniser Frensis Tijafo plasirao se u utorak u osminu finala turnira u Kvinsu pošto je savladao Slovenca Aljaža Bedena sa 4:6, 6:3, 6:4.

Tijafo, 65. igrač na svetu je do pobede nad 60. teniserom sveta došao za sat vremena i 58 minuta.

Bedene je prvi set dobio zahvaljujući padu Tijafoa u sedmom gemu, kada je Slovenac četvrtu brejk priliku pretočio u nedostižnu prednost.

Nekoliko gemova ranije Slovenac se izvukao i odbranio svoj servis, iako je Tijafo imao priliku da ga „brejkne“ i tako je Aljaž poveo u setovima.

Ispostaviće se da to nije dovoljno, jer je Tijafo u naredna dva seta po jednim brejkom prelamao rezultat.

Treći je bio posebno interesantan jer su se do četvrtog gema obojica tenisera mučila da sačuvaju svoj servis.

Bedene ga je izgubio u prvom gemu, potom je ozbiljno zapretio Amerikancu u dugačkom četvrtom, posle čega je Tijafo bez većih problema rešio pitanje pobednika.

Amerikanac će u osmini finala igrati protiv srpskog igrača Viktora Troickog. Tijafo i Troicki su igrali 2015. godine u prvom kolu US Opena, a Troicki je taj meč dobio sa 3:0 u setovima.