Janik Siner, 19-godišnji italijanski teniser, pobednik je ATP turnira u Sofiji. On je u finalnom meču bio bolji od Kanađanina Vaseka Pospišila, 6:4, 3:6, 7:6 (3).

Siner će dugo pamtiti ovaj dan jer mu je ovo biloa prva ATP titula u karijeri, a ujedno je postao i najmlađi šampion u poslednjih 12 godina.

Srušio je rekord Keija Nišikorija iz 2008. godine sa turnira u Delrej Biču.

Uz to, Janik je postao šesti teniser u ovoj sezoni koji je osvojio trofej prvenac, a sve to će mu doneti i napredak na ATP listi, sa 44. na 37. mesto.

S druge strane, Pospišil je izgubio treće finale u karijeri, drugo u 2020. godini.

U početnom setu, Siner je napravio brejk u trećem gemu, da bi u desetom iskoristio prvu set loptu.

Pospišil je odgovorio ubrzo – na statu drugog seta su razmenili brejkove, da bi potom Kanađanin napravio novi u šestom gemu i ubrzo potom izjednačio u setovima.

U setu odluke, Siner je u prvom gemu spasao dve brejk lopte. Nismo videli brejk, pa je logično bilo da taj-brejk reši pitanje pobednika.

Siner je poveo sa 4:2, potom je stigao do 6:3 i iskoristio naredni poen na servis protivnika da stigne do pehara.

On je za trijumf dobio 24.880 evra i 250 poena, dok je Pospišil morao da se zadovolji čekom na 19.795 evra.