Karen Hačanov, ruski teniser, jedan je od retkih koji može da se pohvali da ima pobedu u duelu sa Novakom Đokovićem.

To se dogodilo u finalu Masters turnira u Parizu 2018. godine, ali se najbolji igrač sveta revanširao Rusu na ovosezonskom Rolan Garosu.

Ipak, Novak nije uspeo da osvoji pehar i on je završio u rukama Rafaela Nadala, 13. put.

Španac je tako stigao do 20. Grend slem trofeja i time izjednačio rekord Rodžera Federera.

Trka za najboljeg svih vremena je nikad zanimljivija, a trku dvojice lidera prati Đoković, sa 17 titula.

„Verujem da će Rafael Nadal završiti karijeru sa najviše Grend slem titula. Novak Đoković je mlađi i mnogi se klade na njega u GOAT trci, ali moj prvi izbor je Rafael Nadal“, rekao je Hačanov.

Sledeća prilika za Grend slem trofej je Australijan open, gde je Đoković tradicionalno favorit.

On je prvi veliki turnir u godini osvajao čak osam puta, a u januaru će imati priliku da trijumfuje i treći put zaredom.