Nina Stojanović savladala je favorizovanu Donu Vekić sa 2:0 u setovima i plasirala se u četvrtfinale turnira u Notingemu, 6:3, 6:4.

Prvih pet gemova proteklo je u sigurnoj igri, bez brejk šansi, ali je Stojanovićeva uspela da u šestom gemu dođe do brejka i povede 4:2. Imala je još jednu šansu u osmom, ali je nije iskoristila, da bi potom u devetom prvo propustila dve set lopte, zatim spasila brejk šansu, a nakon propuštene i četvrte, petu set loptu pretvorila u 6:3.

U drugom setu Vekić je povela 1:0, nakon čega je usledila serija od tri vezana gema Stojanovićeve, koja je tom prilikom i odbranila jednu brejk priliku. Stečenu prednost je sačuvala do kraja i došla do 6:4, čime je obezbedila mesto među osam najboljih.

Ninu u borbi za polufinale očekuje 94. teniserka sveta, Tereza Martincova.