Novak Đoković izgubio je prvi set u polufinalu Mastersa u Parizu od Huberta Hurkača, ali je u drugom došao do preokreta čudesnom serijom i produžio borbu za finale.

Jedan brejk bio je dovoljan poljskom teniseru u prvom setu da napravi veliki korak ka finalu, ali… Prvi reket sveta imao je spreman odgovor i „počistio“ je Hurkača, nanizao je Đoković šest gemova u sjajnoj seriji.

Novak je za samo 28 minuta sa 6:0 izjednačio na 1-1 u setovima i odveo borbu za finale Pariza u odlučujući set.

Tri puta je Đoković oduzeo servis protivniku, a kako je potrošnja bila ogromna, u pauzi između jeo je i urme, voće koje često konzumira tokom mečeva da bi vratio energiju.

U drugom polufinalu, posle ovog meča, sastaju se Danil Medvedev i Aleksander Zverev, a finale je u nedelju ne pre 15 sati.