Češka teniserka Marketa Vondrušova predala je četvrtfinalni meč na US Openu i zbog toga se termin četvrtfinalnog meča Novaka Đokovića promenio.
Bilo je planirano da Vondroušova i Arina Sabalenka svoj meč krenu od 01.00, ali to se sada neće desiti i Beloruskinja je bez borbe otišla u polufinale.
A, meč Novaka Đokovića i Tejlora Frica će zbog toga početi od 02.00 po našem vremenu.
Đoković protiv Frica ima 10 pobeda i nijedan poraz u međusobnom skoru, dok ove godine nisu igrali.
Amerikanac je aktuelni vicešampion US Opena, a u osmini finala je u tri seta bio bolji od Tomaša Mahača.
„Očekujem da pokuša nešto drugačije. Ne mislim da će biti velikih promena, jer svaki igrač se drži svog plana igre, svojih vrlina. On ima servis i forhend, to su dva velika oružja. Napredovao je u kretanju, bekhend je čvrst i ravan, ali kažem, mislim da je potcenjeno njegovo kretanje, pogotovo u poslednje dve godine, to mu je donelo i finale slema, još neka polufinala. Kuca na vrata“, kaže Novak.
BONUS VIDEO Đorđe Đoković za Nova.rs o turniru u Beogradu, projektu Dubai i potpunoj životnoj promeni