Novak Đoković igra u 2. kolu Belgrade Opena

Novak Đoković savladao je Federika Koriju sa 6:1, 6:0 u četvrtfinalu turnira u Beogradu za samo 57 minuta na terenu.

Dobio je lagano prvi gem Novak na svoj servis, a onda je usledio veliki maraton u kom dugo nije bilo pobednika. Prvo je brejk šansu propustio Novak, pa je čak četiri puta prilku za izjednačenje propustio Argentinac, trenutno 96. teniser sveta.

Tek u narednom naletu, Novak je došao do brejka i 2:0. To je potvrdio munjevito, pri narednom servisu je poveo sa 40:0 i samo jedan poen zatim prepustio.

Novak je nastavio seriju do 4:0, ali je pretrpeo neočekivano efektni ribrejk, pri svom servisu je ostao na nuli.

To je ipak bio samo mali predah, naredna dva gema je rutinski dobio najbolji igrač sveta za 6:1.

Drugi set je počeo baš onako kako je izgledao čitav prvi set.

Novak je lako stigao do 3:0, a koliko je Korija bio u podređenom položaju svedoči da je u četvrtom gemu seta poen slavio gotovo kao gol.

Novak je apsolutno dominirao, napravio je dva brejka, a onda stigao i do 4:0.

U tim momentima je Argentinac do poena dolazio samo nakon Novakovih grešaka. Srpski teniser je nekoliko lopti poslao u aut.

Do kraja je napravio još jedan brejk i meč priveo kraju bez većih problema.

U polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Martina i Lajovića.