Težak poraz.

Iako je u Varšavu stigla kao veliki favorit, najbolja teniserka sveta Iga Švjontek neće po dobrom pamtiti meč četvrtfinala turnira serije 250, pošto je Karolin Garsija iz Francuske bila bolja sa 6:1, 1:6, 6:4 posle dva sata i 19 minuta igre.

Franucska teniserka je u prvom setu igrala fantastično, vezala je četiri gema uz odbranjene tri brejk lopte pre nego što je u petom dopustila Švjontekovoj da vrati jedan brejk. Ipak, nije bilo mesta radosti pošto je Garsija ubrzo ponovo preuzela konce igre u svoje ruke i novim brejkom došla u poziciju da na svoj servis potvrdi osvajanje prvog seta.

U durgom delu igre dijametralno suprotna slika – od rezultata 1:1 Švjontek je zaigrala savršeno, vezala pet gemova i izjednačila.

Garsija je u trećem setu imala dve brejk prilike u drugom gemu, nije ih iskoristila, egal je potrajao do osmog gema kada je uspela da napravi prvi brejk, Švjongek je uzvratila odmah, ali je u desetom gemu Francuskinja uspela da prelomi meč i sa 6:4 slavi.