EPA-EFE/Kai Foesterling

Loša partija srpskog tenisera

Laslo Đere imao je veliku priliku da se plasira u finale turnira serije 250 u Stokholmu, ali je u polufinala pružio veoma slabu partiju protiv Gaela Monfisa.

Meč je trajao samo sat i 17 minuta, a Francuz će u finalu igrati protiv Kotova, koji je sa 6:3, 6:4 savladao Miomira Kecmanovića.

Monfis je ekspresno u prvom setu stigao do 4:0, a do tada je izgubio samo jedan poen. Đere je uspeo da se vrati, uzeo je brejk za 4:2, a kasnije je stigao i do 5:4 nakon što je Monfis propustio set loptu.

Francuz je nastavio sa lošom igrom, pa je ispustio brejk za izjednačenje, ali je poklekao i Đere za 6:5. mofis je gemom bez izgubljenog poena priveo set kraju u svoju korist.

Drugi deo igre počeo je isto kao prvi, sa dva brejka Monfisa i brzim vođstvom Francuza od 4:0. Đere ovoga puta nije uspeo da se vrati, pa je Monfis otišao u finale.