Dušan Lajović je eliminisan na startu Rolan Garosa nakon poraza od Nikolasa Basilašvilija iz Gruzije rezutatom 6:4, 6:3, 0:6, 6:2.

Lajović je tako posle tri pobede u muškoj konkurenciji, prvi Srbin koji nije uspeo da prođe u narednu rundu.

Srbin je fantastično počeo ovaj susret napravivši brejk i tada je poveo sa 2:0, pa je stekao visokih 4:1 i sve je išlo ka lakaom osvajanju prvog seta.

Međutim, Gruzijac se budi i pravi seriju od pet vezanih gemova, i za tili čas prebacuje momentum na svoju stranu.

U drugom setu je Gruzijac odmah napravio dva brejka i dođe do 2:0 bez većih problema.

Usledio je sjajan set Lajoviča koji je sa nulom uspeo da smanji prednost i činilo se da može i do potpunog preokreta.

Ipak, nije imao snage za više od toga. Basilašvili je bio bolji protivnik i poslednji set dobio brejkom i ukupnim rezultatom 6:4, 6:3, 0:6, 6:2 došao do plasmana u drugo kolo.