Filip Krajinović savladao je Maksimilijana Martera sa 6:4, 6:1, 7:6(3) u prvom kolu Rolan Garosa.

Srpski teniser je za dva sata i 14 minuta završio posao protiv Nemca koji zauzima 215. mesto na svetu.

Krajinović je u prvom gemu na meču napravio brejk, a prednost je sačuvao do kraja seta koji je osvojio sa 6:4.

U drugom setu bio je posebno ubedljiv jer je rivalu oduzeo servis čak tri puta, pa je servis osvojio sa tek jednim izgubljenim gemom.

U trećem setu je imao najviše problema spasio je dve brejk lopte i nije iskoristio svoje šanse (čak četiri meč lopti pri rezultatu 6:5), te se ušlo u taj-brejk.

Propustio je četiri meč lopte pre nego što je konačno uspeo da slomi rivala i plasira se u sledeću rundu gde ga čeka Džon Izner koji je bio ubedljiv protiv Monteira sa 6:4, 6:3, 6:4.

Dušan Lajović i Nikoloz Basilašvili neće početi svoj meč pre 14.00 na terenu broj 9. Pre njih su na programu dva meča u konkurenciji dama.

Ivana Jorović i Tereza Martincova na teren broj 5 neće pre 16.00. Ovaj duel je poslednji na ovom terenu. Pre njih dve, igraće se dva muška i jedan ženski singl.