Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović; Foto: Nikola Gligic/Starsportphoto ©

Velika pobeda za Srbina

Srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je Australijanca Džona Milmana sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6(5) u osmini finala Serbia Opena.

Meč je trajao dva sata i 15 minuta, a Kecmanović će u narednom kolu igrati protiv pobednika meča Novak Đoković – Laslo Đere.

Kecmanović je u prvom setu izgubio samo šest poena na svoj servis, a presudan brejk uzeo je u trećem gemu meča. KAsnie je bez poteškoća uzeo prvi set sa 6:4.

U drugom je Srbin stigao do brejka odmah na startu, ali je Milman uzvratio u sledećem gemu istom merom.

Viđena je velika borba, dugi poeni i razmene, a šansu za brejk imao je samo Kecmanović pri rezultatu 4:4. Nju nije iskoristio, pa je set odlučen u taj-brejku.

Tamo je viđeno čak sedam mini-brejkova, ali je Kecmanović iskoristio drugu meč loptu za prolaz u četvrtfinale.

Njegovu izjavu posle meča možete pročitati ovde, a sva dešavanja sa Serbia Opena pratite na našem blogu.