Kasper Rud na turniru u Majamiju
Kasper Rud na turniru u Majamiju; Foto: EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Norvežanin nastavlja dominaciju u zemlji Rodžera Federera.

Kasper Rud je ponovo postao šampion ATP turnira u Gštadu, nakon što je pobedio Italijana Matea Beretinija u tri seta 4:6, 7:6, 6:2.

Ovaj turnir je osvojio i 2021. godine, a takođe je u istom periodu bio najbolji na turniru u Ženevi.

Meč je bio veoma naporan, a trajao je dva sata i 36 minuta. Italijan je bio bolji u prvom setu pošto je oduzeo servis Rudu u petom gemu.

Nakon toga je potvrdio brejk, pošto je šestom gemu spasao tri brejk lopte.

Drugi, možda i odlučujući set, rešen je u taj-brejku. Obojica su čuvali sjajno svoje servise, a u odlučujućim momentima je bio bolji Rud.

Poveo je 4:1, pa 6:3 i uspeo je da iskoristi drugu set loptu.

U trećem setu Beretini je potpuno izgubio kontrolu, dozvolio je Rudu da povede 5:1, nakon čega nije bilo šanse da se vrati u meč.

Norvežaninu je ovo osma titula u karijeru, a ove godine je stigao i do finala Rolan Garosa gde ga je Rafael Nadal ubedljivo pobedio (6:3, 6:3, 6:0).