Ruski teniser Danil Medvedev eliminisan je sa mastersa u Rimu, porazom od Aslana Karaceva u drugom kolu turnira - 6:2 i 6:4.

Karacev je u prvoj rundi savladao Miomira Kecmanovića u dva seta, a onda je isto učinio i sa Medvedevim, koji je posle Australijan opena u padu forme.

Samo sat i 18 minuta je bilo potrebno Karacevu da savlada drugog tenisera planete i plasira se u borbu za četvrtfinale sa Rajlijem Opelkom.

Jedini segment igre u kom je Medvedev bio bolji je preciznost prvog servisa, ali mu realizacija nije bila dobra.

Aslan je dopustio Danilu samo jednu šansu da mu oduzme servis, u šestom gemu drugog seta, a napravio je tri brejka.

Karacev je u brejkom, prvim u meču poveo sa 3:2, a novim je potvrdio osvajanje prvog seta kada je poveo sa 5:2.

U drugom setu je jednom oduzeo servis bolje rangiranom sunarodniku, u sedmom gemu kad je poveo sa 4:3.

Nakon toga je odservirao za trijumf i prošao dalje. Sredu je obeležilo još jedno iznenađenje, jer je Federiko Delbonis pobedio Davida Gofana, 13. tenisera planete.

Argentinac je bio prilično ubedljiv i pobedio je Belgijanca za sat i osam minuta sa 6:2 i 6:1.

Bila su mu dovoljna po dva brejka u oba seta, a Gofan nije mogao da parira raspoloženijem rivalu.

Delbonisov sledeći rival u trećem kolu biće Feliks Ože-Alijasim koji je u drugoj rundi savladao Dijega Švarcmana u dva seta.