Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u drugo kolo poslednjeg grend slema sezone US Opena. Pobedio je američkog igrača Mekenzija Mekdonalda sa 3:1 u setovima - 2:6, 6:2, 6:1 i 6:2.

Samo u prvom setu, Siner, koji je u Njujorku posle doping skandala sa klostebolom, dočekan i aplauzima i zvižducima, nije bio sav svoj.

Drugi, treći i četvrti set nisu bili problem za prvog tenisera sveta koji je i u Njujorku zaigrao i krenuo u napad na titulu.

Oko dva i po sata bila su mu potrebna jer je Mekdonald, 140. igrač planete, prvi set uspeo da dobije sa tri brejka, u prvom, petom i sedmom gemu.

Usput je pretrpeo jedan, ali taj nije uticao na ishod prvog seta. U drugom je Siner bio apsolutno dominantan, pa je posle izgubljenog servisa za 1:0, krenuo da igra furiozno.

Kada je probio led i četvrtu brejk šansu u drugom gemu pretvorio u ribrejk, krenuo je da „melje“.

Napravio je još dva u drugom setu i izjednačio, da bi u trećem setu brejkovima za 3:1 i 5:1 preokrenuo sve.

U četvrtom setu je odmah oduzeo dva servisa svom rivalu do 3:0 posle čega se pitanje pobednika više nije postavljalo, pa će Siner u drugom kolu na Mikelsena koji je izbacio Spicirija u tri seta.

BONUS VIDEO: Trening Novaka Đokovića na US Openu