EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Kiša je prekinula meč, ali to nije bio problem

Danski teniser Holger Rune prošao je u finale Mastersa u Monte Karlu, pošto je sa 2:1, po setovima 1:6, 7:5, 7:5, savladao Janika Sinera.

Meč je trajao dva sata i 42 minuta, a prekidala ga je i kiša, koja je ceo dan pravila probleme u Monte Karlu.

Siner u prvom setu nije dozvolio rivalu niti jednu brejk loptu, a uspeo je dvaput da mu oduzme servis što je bilo dovoljno za 6:1.

Rune je značajno bolje otvorio drugi set u kojem je stigao do brejka već ud rugom gemu.

Uspeo je prednost da sačuva sve do 5:3, a kada je trebalo da servira za set, poklekao je.

Imao je mladi Danac i dve brejk ujedno i set lopte na servis Italijana, ali ih nije iskoristio, pa je rezultat bio 5:5.

Rune je lako poveo sa 6:5, a onda iskoristio četvrtu set loptu na sevirs Italijana za poravnanje u setovima.

Treći set bio je izuzetno uzbudljiv, a Siner je spasao tri brejk lopte u četvrtom gemu i potom izjednačio na 2:2.

U istoj situaciji Italijan je bio i na 4:3 za Runea. Sve do 6:5 za Danca niko nije ispuštao svoj servis, a onda je Rune zapretio na servis Sinera. Doašo je do prve meč lopte i tu je bio kraj.

Rune će u finalu igrati protiv Andreja Rubljova u nedelju od 14 sati i 30 minuta.