Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u polufinale turnira u Sofiji, pobedom nad poljskim igračem Kamilom Mahržakom u tri seta.

Krajinović je savladao Poljaka sa 6:3, 4:6 i 6:3 posle dva sata i 15 minuta velike borbe.

Srbin, peti nosilac na turniru u glavnom gradu Bugarske, dobio je brejkom u sedmom i devetom gemu, kada je iskoristio dobar nalet u svojoj igri.

Kamil je mogao i ranije da prepusti servis Krajinoviću, ali Filip pri rezultatu 2:2 nije realizovao tri šanse za brejk.

Nakon toga je iskoristio petu priliku koja se ukazala, poveo je sa 4:3, lagano odservirao za 5:3 i onda novim brejkom potvrdio osvajanje prvog seta.

U drugom je pao u igri i izgubio ga je već u prvom gemu kada je iznenada ispustio servis. Mahržak je do kraja imao šanse da i ubedljivije osvoji drugi set, ali je ostalo na jednom brejku.

Treći set je Krajinović dobio u drugom gemu, mada je ovog puta on imao nekoliko šansu da i ranije završi posao, pošto je u osmom gemu propustio prvu od tri meč lopte.

Filip se našao u neugodnoj situaciji baš u finišu seta kada je u tri navrata spasavao brejk lopte, ali kada je to učinio u devetom gemu, odservirao je za pobedu.

U polufinalu će igrati protiv Janika Sinera, koji je u svom četvrtfinalu u dva seta savladao Džejmsa Dakvorta.

BONUS VIDEO: Najzanimljiviji detalji meča Novaka Đokovića i Matea Beretinija