Pablo Karenjo Busta savladao je Danijela Altmajera 6:2, 7:5, 6:2, i plasirao se u četvrtfinale gde će odmeriti snage sa Novakom Đokovićem.

Španski teniser je do narednog kola stigao za 2 sata i 22 minuta igre, a trijumf je najavio odličnom igrom već u prvom setu. Vezao je 18. teniser sveta pet gemova, od kojih dva na servis protivnika.

Znatno teži posao Karenjo Busta je imao u drugom setu u kojem je pretrpeo prvi brejk, ai je novom serijom gemova sa preokrenuo rezultat sa 2:5 na 7:5.

Pozitivan impuls iz završnice drugog seta Španac je iskoristio i na početku trećeg ostvario još dva brejka. Potom je prednost očuvao do kraja susreta i plasirao se u četvrtfinale.

U duelu za mesto među četiri najbolja odmeriće snage sa Novakom Đokovićem. Srbin i Španac su prethodno ukrstili koplja četiri puta, tri duela su pripala Đokoviću, ali je prvi reket sveta u poslednjem, odigranom na US Openu, zbog nesmotrenog poteza diskvalifikovan.