Novak Đoković Novak Djoković
Novak Đoković Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Sve je dobro išlo, ali...

Novak Đoković nije uspeo da po sedmi put u karijeri pokori Pariz u dvorani „Bersi“ i još jednom kući donese jedan od najoriginalnijih pehara na ATP turu.

Srpski as je poklekao u finalu od Holgera Runea posle neverovatne borbe u tri seta rezultatom 3:6, 6:3, 7:5 u korist Danca.

PPROČITAJTE JOŠ

Runeu je ovo bilo prvo masters finale i prva titula, a svima su na dodeli pehara prošle kroz glavu slike njih dvojice od pre nekoliko godina kada je tada anonimni Danac sa divljenjem gledao u srpskog asa i od njega upijao znanje.

Učenik je nadmašio učitelja.

Ono što ovaj uspeh čini još impresivnijim jeste podatak da je Rune uspeo da uradi ono što niko nikada nije protiv Novaka.

Đoković je u karijeri osvojio 38 mastersa a do sada je u finalima imao skor od 30:0 kada osvoji prvi set.

Novak je i u ovom finalu krenuo kako treba. Gotovo je rutinski osvojio prvi set i na startu drugog imao tri brejk lopte da potpuno slomi rivala, ali je te prilike propustio i Danac je dobio krila.

Uspeo je da izdrži sve Novakove nalete, da se vrati i u trećem setu i ostvari pobedu karijere.

Rune je tako prekinuo Novakov savršeni niz i ostavio čitav teniski svet u šoku.

Ako je neko sumnjao, sada više nema dileme – zvezda je rođena.

A Đokoviću ostaje da u Torinu vida rane i godinu završi sa još jednim velikim peharom.