Laslo Đere Roland Garros

Laslo Đere savladao je Miomira Kecmanovića u drugom kolu Rolan Garosa sa 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 6:3 nakon velikog preokreta i meča koji je trajao tri i po sata.

Đere će u trećem kolu igrati protiv Aleksandera Zvereva koji je savladao Romana Safijulina sa 7:6(4), 6:3, 7:6(1).

Srpski teniseri igrali su sjajan tenis, a napetosti nije nedostajalo ni u jednom momentu.

Đere je upisao prvu pobedu u karijeri protiv Kecmanovića (izgubio prethodna tri duela u kojima nije osvojio ni set), te je tako izjednačio najbolji učinak na grend slem takmičenjima.

Teniser iz Sente je treću rundu Rolan Garosa igrao još 2019. godine, pa bi eventualnom pobedom nad Zverevim došao do najvećeg uspeha u karijeri na grend slem turnirima.

Uspeo je Kecmanović da spasi brejk loptu u drugom gemu na meču, a Đere je onda sigurno osvojio sledeći gem za 2:1.

Još jednom je Kecmanović morao da se čupa u četvrtom gemu, ali je spasao i ovu brejk loptu. Onda je usledila kazna jer je prvu brejk loptu na meču iskoristio Kecmanović!

Stigao je do 3:2, a onda je uzvratio Đere i napravio brejk bez izgubljenog poena za 3:3

Nakon toga su obojica osvojila po gem na sopstveni servis, a Kecmanović je još jednom spasio brejk loptu.

Miomir Kecmanović

Već u sledećem je Miomir napravio brejk, iako je propustio prve dve šanse. Završio je set bez veće drame jer je Đere osvojio samo jedan poen u ovom gemu. Bio je ovo čak osmi uzastopni set koji Kecmanović osvojio protiv Đerea, koji nijednom nije uspeo da osvoji set protiv ovog rivala.

U jednom momentu je Đere proklizao, pa je malo falilo da udari u betonski zid, ali je na kraju uspeo da iskontroliše neugodnu situaciju.

Već u prvom gemu drugog seta je Kecmanović još jednom napravio brejk. Uspeo je Đere da spasi dve, ali ne i treću brejk loptu.

Nakon toga je svako osvojio gem na sopstveni servis, pa je Kecmanović stigao do 3:2.

Laslo Đere

Kecmanović je u sledeća dva gema na svom servisu spasao tri brejk lopte, a Đere nikako nije uspevao da slomi otpor rivala.

Đere je dobijao većinu dužih razmena, ali je njegov rival uspevao da skrati poene i ubrza meč.

Uspeo je Kecmanović da osvoji i drugi set istim rezultatom, a Đere je nezadovoljan nekim potezima odlučio da baci reket.

Nakon ovog seta je usledila nešto duža pauza jer je Đere odlučio da ode u toalet.

Treći set je doneo nešto drugačiju situaciju na terenu jer je Đere uspeo da se smiri i zaigra kako zna.

Stigao je do 3:2 u trenutku kada nije bilo nijednog brejka, a onda je usledilo pravo čudo. Vodio je Kecmanović sa 40:0, a onda je Laslo vezao pet poena i napravio brejk za 4:2.

Sačuvao je prednost do kraja seta koji je osvojio sa 6:4 i to je bio prvi osvojeni set u karijeri protiv rivala.

Na krilima dobre igre u prethodnom setu je na startu četvrtog odmah napravio brejk!

Bilo se mu potrebne čak četiri brejk lopte jer je Kecmanović uspevao da se podigne.

Laslo Đere

Od tog momenta je Đere kontrolisao stvari na terenu do rezultata 2:1.

Četvrti gem tog seta trajao je više od osam minuta, a Kecmanović je stigao do brejka.

U tom setu je Đere najpre jednu loptu poslao u aut, a onda i promašio smeč na samoj mreži, što ga je izbacilo iz takta.

Ipak, uspeo je da se vrati i već u sledećem gemu napravio brejk za 3:2, a onda vezao tri gema u nizu i osvojio četvrti set.

Nastavilo se pravilo po kome Kecmanović osvaja kraće, a Đere duže poene.

Počeo je set sa dva sigurna gem na sopsteni servis, a onda su usledila dva brejka.

Za samo 22 minuta je Kecmanović stigao i do 3:2, iako je u tim momentima delovalo da je Đere dominantan.

U tom trenutku je Đere podigao nivo igre, pa brzo stigao do 4:3 brejkom, a do kraja meča je napravio još jedan brejk i plasirao se u treću rundu turnira u Parizu.