Prvi meč četvrtfinala doneo veliko uzbuđenje.

Gregor Dimitrov je nastavio sa sjajnim rezultatima na turniru u Parizu i palsirao se u polufinale turnira.

On je posle drame i tri seta bio bolji od Poljaka Huberta Hurkača 6:1, 4:6, 6:4.

Meč je trajao za sat i 40 minuta a u polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Karen Hačanov i Grk Stefanos Cicipas.

Dimitrov je sjajno odigrao prvi set i sa dva brejka lako došao prednosti i činilo se da će brzo doći do pobede.

U drugom setu, Hurkač je zaigrao sigurnije, Dimitrov je držao svoj nivo, a prva brejk prilika viđena je tek u 10. gemu, kada je Poljak iskoristio prvu šansu i dobio gem za izjednačenje u setovima.

Sve do sedmog gema trećeg seta, oba tenisera su čuvala svoj servis, a prvu brejk priliku ovom delu iskoristio je Dimitrov i poveo sa 4:3.

Do kraja seta Hurkač nije imao šansu za povratak u ovaj set, bugarski tensier bio je prilično siguran us vojim servis gemovima, da bi na kraju iskoristio prvu meč loptu za odlazak među četiri najbolja na turniru u „gradu svetlosti“.