Srpski teniser Danilo Petrović poražen je od australijskog predstavnika Džona Milmana u prvom kolu Serbia Opena.

Danilo nije mogao protiv 43. tenisera sveta koji je u oba seta bio bolji sa 7:5 i 6:4 za sat i 52 minuta tenisa na terenima TC Novak na Dorćolu.

Milman je prvi zapretio već u drugom gemu meča i kada nije iskoristio brejk lopte, kaznio ga je Petrović već u trećem gemu i poveo 2:1.

Identična stvar desila se i nešto kasnije, samo u obrnutom smeru. Milman se triput spasavao u petom gemu, da bi u šestom Petrović izgubio stečeni brejk.

U 11. gemu Srbin je opet imao šansu i propustio je da brejkom dođe u poziciju da servira za set. Milman je to opet kaznio i brejkom poveo sa 1-0.

Posle razmene brejkova i na početku drugog seta Milman je imao 2:1, obojica su u nekoliko navrata čuvala svoje servise od brejk prilika rivala, ali je prvi u finišu poklekao Petrović i Australijanac je otišao dalje.

On će u narednom kolu igrati protiv pobednika duela Emila Rusuvuorija i Pabla Kuevasa, čiji je meč po rasporedu u utorak.